Kontakty

Aktualności

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

• autor: Admin, 2011-07-30 17:57

W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją ligowych rozgrywek Pogoń Barlinek pokonała beniaminka IV ligi lubuskiej Meprozet Stare Kurowo 2:0 (1:0) po celnych trafieniach Kacpra Stukonisa w 2min i Bartosza Kubiaka w 73min meczu. W podstawowym składzie zespołu ze Starego Kurowa wystąpiło aż siedmiu byłych piłkarzy Pogoni, którzy nie byli jednak w stanie skutecznie przeciwstawić się obecnym zawodnikom z Barlinka.  Mecz powinien zakończyć się zdecydowanie wyższym wynikiem jednak piłkarze Pogoni mimo wypracowania sobie dogodnych sytuacji zawodzili pod bramką strzeżoną przez Krystiana Piwińskiego.

W pierwszej połowie spotkania na listę strzelców powinni wpisać się Adrian Fedoruk, Tomasz Najewski i Kordian Ziajka, a po przerwie cztery stuprocentowe sytuacje miał Krzysztof Sikora oraz dwie Łukasz Tuński. Skuteczność to podstawowy element jaki muszą poprawić w ostatnim tygodniu przygotowań podopieczni trenerów Jacka Świercza i Krzysztofa Sobieszczuka. Pierwszy gol padł na początku meczu. Z rzutu wolnego po faulu na Protasewiczu w pole karne dośrodkował Najewski, a celną główką popisał się Stukonis. Druga bramka była ozdobą meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiała na 25 metr do Bartosza Kubiaka który potężnym strzałem trafił w okienko bramki Meprozetu.
W ekipie z Barlinka nadal trwają testy. W zespole Pogoni na pewno nie zagra Mariusz Baranowski, a  kolejnym testowanym zawodnikiem był
Radosław Simson ostatnio reprezentujący barwy trzecioligowego Lecha Rypin.