Zakończenie rundy jesiennej sezonu 2012/2013

Niezasłużona porażka

• autor: Admin, 2011-10-23 11:48

W meczu trzynastej kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi Pogoń Barlinek przegrała na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 1:3 (0:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli P. Dziuba 2 60 i 70min oraz M. Kopiejko w 90+8min. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył R. Świtaj w 80min meczu. Pogoń zagrała dużo lepiej niż przed tygodniem w Dębnie i nie zasłużyła na porażkę. O przegranej zadecydowały dwa fatalne błędy , których nie mogli wykorzystać doświadczeni napastnicy Kotwicy. Niestety nie obyło się bez poważnych kontuzji w obu ekipach. W pierwszej połowie boisko musieli opuścić Bartosz Kubiak z Pogoni i Damian Staniszewski z Kotwicy. Bardzo groźnej kontuzji prawego kolana doznał w 47min meczu Łukasz Tuński, który został odwieziony karetką do szpitala.

W pierwszej odsłonie meczu zawodnicy z Barlinka mieli zdecydowaną przewagę jednak nie potrafili jej wykorzystać pod bramką przeciwnika. Goście prezentowali się tak jakby jeszcze nie wysiedli z autokaru, o co duże pretensje miał ich trener Wojciech Polakowski. Już pierwsza akacja mogła przynieść gola jednak Bejuk nie czysto trafił głową w piłkę. W 10min w kierunku bramki uderzał Bzdęga jednak niecelnie. Siedem minut później strzał Najewskiego z 20m trafił w obrońcę gości. Przez następne minuty gra się wyrównała jednak piłkarze obu zespołów nie potrafili stworzyć żadnej klarownej sytuacji podbramkowej. W 35min Ropiejko wygrał walkę o górną piłkę z M. Kubiakiem i stanął oko w oko z bramkarzem Pogoni na szczęście strzał napastnika z Kołobrzegu był minimalnie niecelny. W odpowiedzi dwukrotnie bliski szczęścia był Bejuk, ale zabrakło kilku centymetrów aby skierować futbolówkę do bramki. Pierwszą połowę meczu zakończył niecelny strzał Stukonisa z bocznej strefy pola karnego.
Drugą część gry zaczęła się fatalnie dla Łukasza Tuńskiego, który w starciu z Lillo padł na murawę i musiał opuścić plac gry w kartce pogotowia. W 56min aktywny Bejuk mógł zdobyć prowadzenia dla Pogoni jednak jego strzał z 6m zdążył zablokować obrońca. W 60min na uderzenie z 20m zdecydował się Skwara Tomczak odbił piłkę, do której najszybciej dopadł Dziubia i skierował do bramki. Trzy minuty później gospodarze mogli wyrównać jednak Struś z dużymi problemami zdołał obronić mocny strzał Najewskiego z 18m. W 70min Dziuba po raz drugi wpisał się na listę strzelców wyłuskując piłkę bramkarzowi Pogoni na 11m i kierując ją siatki. Gospodarze zdobyli kontaktowego gala dziesięć minut później po akcji lewym skrzydłem Bzdęgi ze Świtajem i celnym strzale pomocnika Pogoni z 14m. Ostanie dziesięć minut meczu to nieskuteczne próby piłkarzy z Barlinka w doprowadzeniu do remisu i kontry gości, po których Lillo i Ropiejko przegrali pojedynki z bramkarzem Pogoni. W doliczonym czasie gry strzał Bejuka z narożnika pola karnego trafił w boczną siatkę. Po przeciwnej stronie boiska Rydzak z 18m strzelił obok słupka. W końcu w 98min po błędzie Protasewicza, który źle obliczył lot piłki Ropiejko wykorzystał sytuacje sam na sam z Tomczakiem ustalając wynik meczu na 3:1 dla Kotwicy Kołobrzeg.
Zobacz foto z meczu

1. Daniel Tomczak
2. Łukasz Tuński    50" Michał Świercz
3. Maciej Kubiak
4. Michał Protasewicz
5. Wojciech Bzdęga  (1 asysta)
6. Krzysztof Sikora
7. Kacper Stukonis
8. Tomasz Najewski
9. Bartosz Kubiak   25" Hubert Olszak
10. Rafał Świtaj
11. Tomasz Bejuk

autor: GABRYS784 2011-10-24 01:18:07

Profil GABRYS784 w Futbolowo W związku z tymi wszystkimi wypowiedziami na innych forach,to raczej dementy i plotki mają coś w sobie!!!wynik 1-3mówi sam za siebie,ale ok, macie Panowie prawo bronic i pisac poddteksty do nas jako kibiców,aby nie pisali bzdór na innych forach!A tak na prawde to wszyscy sami siebie oszukujejcie!