Kontakty

Aktualności

Awans w Pucharze Polski

• autor: Admin, 2011-11-27 16:37

Ostatnim akcentem piłkarskiej jesieni w 2011r był mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego w którym Pogoń Barlinek pokonała na wyjeździe Kluczevię II Stragard 2:1 (1:0) Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Protasewicz  rzutu karnego w 13min oraz Krzysztof Sikora w 79min. Pod szyldem rezerw w rozgrywkach pucharowych występuje pierwszy zespół Kluczevii grający na co dzień w IV ligowych rozgrywkach. Mecz był bardzo ostry często dochodziło do przewinień i arbiter Maciej Brzozowski miał dużo pracy.

Pogoń objęła prowadzenie w 13min po celnym uderzeniu z rzutu karnego podyktowanego za faul na Olaszaku. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Protasewicz. Gospodarze wyrównali dziewięć minut później po indywidualnej akcji Magnuskiego i celnym strzale tuż przy słupku z 20m. Zespół z Barlinka mógł wyjść ponownie na prowadzenie w 30 min meczu jednak piłka po uderzeniu Świercza trafiła w słupek bramki Kluczevii.
Po przerwie groźniejsi byli gospodarze, którzy dwukrotnie trafiali w słupek bramki strzeżonej przez Tomaczka. Losy pojedynku rozstrzygnął Sikora, który po dokładnym dośrodkowaniu Protasewicza z 5m skierował futbolówkę do bramki.  Wynik meczu mogli w końcówce podwyższyć Świtaj i Stukonis, jednak bramkarz gospodarzy popisał się skutecznymi interwencjami.