Kontakty

Aktualności

Wygrana z Błękitnymi

• autor: Admin, 2012-02-11 20:25

W drodze na obóz do Kołobrzegu zespół Pogoni Barlinek zatrzymał się w Stargardzie by rozegrać mecz kontrolny z miejscowymi Błękitnymi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Krzysztofa Knychały 3:2 (1:1) bramki dla zwycięzców zdobyli Piotr Sarbinowski 13min, Tomasz Bejuk 50min i Michał Świercz 60min.
Mecz w pierwszej połowie mógł się podobać. Oba zespoły stworzyły sobie dużo sytuacji podbramkowych jednak zawodnicy razili nieskutecznością pod bramką przeciwnika.

Wynik meczu mógł otworzyć Sikora jednak w sytuacji sam na sam zagrał zbyt nonszalancko i przegrał pojedynek z Ufnalem. Chwile później Tomczak w podobnej sytuacji obronił strzał napastnika ze Stargardu. Pierwszy gol dla Pogoni padł po koronkowej akcji i dośrodkowaniu z prawej strony Bejuka i skutecznym strzale z pierwszej piłki Sarbinowskiego. Błękitni mogli dwukrotnie doprowadzić do remisu jednak w dogodnych sytuacjach fatalnie pudłowali. Szanse na podwyższenie wyniku miał również Bejuk jednak nieznacznie się pomylił. Wyrównanie padło w 38min po klasycznej kontrze i skutecznym strzale z 11m Zdunka.
Druga połowa meczu rozpoczęła się bardzo dobrze dla zespołu z Barlinka. W 50min Bejuk po otrzymaniu podania od Matuszewskiego popisał się zaskakującym strzałem z 18m umieszczając piłkę w okienku bramki Błękitnych. Dziesięć minut później Świercz skutecznie zamknął akcje na drugim słupku z bliska wpychając futbolówkę do siatki. Przez następne minuty meczu  niewiele się działo na boisku. Ożywili się za to nieliczni kibice, którzy głośnymi okrzykami pozdrowili obydwa zespoły. Tuż przed końcem spotkania piłkarze ze Stargardu zmniejszyli rozmiary porażki zdobywając filmową bramkę po strzale piętą pod poprzeczkę z 5 metrów autorstwa Inczewskiego.