Kontakty

Aktualności

Pogoń w Finale Pucharu Polski

• autor: Admin, 2012-04-11 22:43

Zespół Pogoni Barlinek po raz drugi  z rzędu awansował do Finału Pucharu Polski na szczeblu regionu szczecińskiego. W meczu półfinałowym nasza drużyna wygrała w Gryfinie z miejscowym Energetykiem 3:1 ( 2:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Tomasz Bejuk 2 (24 i 53min) oraz Piotr Sarbinowski 36min, dla pokonanych Rafał Komar w 21min.  Był to dobry mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Krzysztofa Knychały. Pogoń powinna to spotkanie wygrać znacznie wyżej, lecz nasi zawodnicy seryjnie marnowali stuprocentowe sytuacje podbramkowe. Cieszy poprawa jakości gry, do poprawienia pozostaje skuteczność, gdyż takie okazje bramkowe jakie mieli nasi piłkarze w Gryfinie trzeba wykorzystywać.

Zespół z Barlinka mógł objąć prowadzenie w 13min kiedy to po atomowym strzale z rzutu wolnego M. Kubiaka piłka przełamała ręce bramkarzowi Energetyka, jednak po chwili golkiper chwycił futbolówkę na linii bramkowej. W 21min gospodarze wykonywali rzut wolny po którym Komar otrzymał piłkę w polu karnym i strzałem z 11m pokonał Tomczaka. Goście wyrównali trzy minuty później po zagraniu Świercza do Bejuka i skutecznym strzale napastnika Pogoni z prawej strony pola karnego. Na 2:1 dla gości podwyższył w 36min Sarbinowski wygrywając walkę o piłkę  z obrońcami Energetyka na linii pola karnego, a następnie celnie strzelając z 14m.
Po przerwie rozpoczął się koncert gry Pogoni i festiwal niewykorzystanych szans bramkowych. W 53min Bejuk po prawej stronie boiska minął niczym slalomowe tyczki dwóch zawodników z Gryfina, a następnie plasowanym strzałem w długi róg zmusił bramkarza do kapitulacji. Dwie minuty później Sikora z rzutu wolnego uderzył pod poprzeczkę jednak golkiper gospodarzy zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 70min Sarbinowski w sytuacji sam na sam posłał piłkę w boczną siatkę,aby w kolejnej akcji trafić w wychodzącego z bramki bramkarza. W 75min Sikora stanął oko w oko z golkiperem Energetyka, lecz długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. Trzy minuty później Sarbinowski posłał piłkę między nogami bramkarza do bramki, lecz gol  nie padł, gdyż tuż przed linią bramkową jeden z obrońców z Gryfina zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 79min Bejuk mógł wpisać się po raz trzeci na listę strzelców, lecz minimalnie chybił.  W 86min B. Kubiak wyłożył piłkę na 5m do Feciucha, który trafił piłką w nogę ofiarnie interweniującego golkipera Energetyka. W końcowych fragmentach meczu do głosu doszli gospodarze, lecz nie byli w stanie pokonać dobrze interweniującego Tomczaka.

Finał regionu szczecińskiego Pucharu Polski odbędzię się 25 kwietnia 2012r w Płotach, a przeciwnikiem Pogoni Barlinek będzie miejscowa Polonia. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.