Kontakty

Aktualności

Urodzinowe zwycięstwo

• autor: Admin, 2012-05-05 19:51

W 66 rocznicę powstania klubu Pogoń Barlinek pokonała na wyjeździe Chemika Police 2:0 (0:0), po celnych trafieniach Tomasza Bejuka w 50min i Szymona Matuszewskigo w 66min meczu. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Krzysztofa Knychały umocnić się w środku tabeli i zyskać bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Był to ósmy kolejny mecz zespołu z Barlinka bez przegranej. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki ligowe i dwa mecze pucharowe.

Od początku meczu Pogoń grała rozważnie piłką, zaś młodzi zawodnicy z Polic imponowali agresywnością i szybkością i było pewne, że nie wytrzymają trudów spotkania w takim tempie. Po kwadransie gry pierwszą groźną akcje kibice obejrzeli w 17min, kiedy to Świtaj zagrał do Bejuka, jednak napastnika gości zdołał uprzedzić bramkarz Chemika. Cztery minuty później zespół z Barlinka mógł objąć prowadzenie. Matuszewski dośrodkował z prawej strony w pole karne, a nadbiegający Bejuk nie trafił czysto w piłkę uderzając z 5m nad poprzeczką. W 30min gospodarze przeprowadzili jedyną groźną akcje w pierwszej połowie meczu. Po kontrze Grabarczyk zagrał do będącego na czystej pozycji Bieńka którego strzał na raty obronił Tomczak. Po chwili zespół z Polic domagał się podyktowania rzutu karnego po tym jak upadający na murawę po wyskoku M. Kubiak dotknął piłkę ręką, jednak arbiter pozostał nie wzruszony i nakazał grać dalej. Tuż przed przerwą mocny strzał B. Kubiaka z ostrego kąta golkiper gospodarzy przerzucił nad poprzeczką i pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie spotkania gospodarze nie grali już tak agresywnie co szybko wykorzystali piłkarze Pogoni i w 50min po dośrodkowaniu Matuszewskiego Bejuk strzałem z pierwszej piłki zdobył swojego siedemnastego ligowego gola w sezonie. Zespół z Barlinka poszedł za ciosem w ciągu następnego kwadransa gry Bejuk i Świtaj mogli po trzy razy wpisać się na listę strzelców jednak strzały piłkarzy gości były minimalnie niecelne, bądź bronił je bramkarz Chemika. W 66min Świtaj zagrał do Matuszewskiego, który w pełnym biegu uderzył z okolic narożnika pola karnego w długi róg zmuszając do kapitulacji golkipera gospodarzy. Po uzyskaniu dwubramkowego prowadzenia Pogoń spuściła nieco z tonu, co wykorzystali miejscowi i dwukrotnie Fadecki i Sowała byli bliscy zdobycia kontaktowego gola, ale z dobrej strony pokazał się Tomczak broniąc uderzania zawodników z Polic. W końcówce meczu znów do głosu doszli piłkarze gości, jednak  strzały Świtaja i Matuszewskiego nie znalazły drogi do bramki rywala i spotkanie zakończyło się zasłużonym dwubramkowym zwycięstwem zespołu z Barlinka.