Kontakty

Aktualności

Nokaut tuż po przerwie (video)

• autor: Admin, 2013-03-29 23:24

Nie udała się ligowa inauguracja wiosennych rozgrywek ligowych w wykonaniu piłkarzy Pogoni Barlinek. Nasz zespół uległ w Gdyni miejscowemu Bałtykowi 1:4 (0:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Michał Drzymała 2 ( 5 i 51 min - rzut karny), Krzysztof Bułka 48min, oraz Karol Szostek  53min. Honorowego gola dla drużyny z Barlinka zdobył Kordian Ziajka w 81min. Porażka bardzo bolesna, gdyż Pogoń szczególnie w pierwszej połowie rozegrała dobre zawody i gdyby Ziajka z Bejukiem mieli lepiej nastawione celowniki podopieczni trenera Tomasza Nowickiego mogli schodzić na przerwę w dobrych humorach. Niestety zupełna dekoncentracja na początku  drugiej połowy i strata aż trzech bramek w ciągu ośmiu minut zupełnie odmieniła losu pojedynku toczonego w śnieżnej zadymie.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla gości, którzy już w 5min przegrywali 0:1. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Bułka, a próbujący wybić piłkę B. Kubiak skiksował i zmusił do interwencji Wolarka, który wybił piłkę pod nogi nadbiegającego Drzymały a ten nie zmarnował okazji. Zespół z Barlinka nie załamał się utratą gola i od 20min meczu osiągnął zdecydowaną przewagę stwarzając sobie trzy stuprocentowe okazje do zdobycia bramki. Sytuacji sam na sam z bramkarzem Bałtyku nie wykorzystał Ziajka, chwile później Bejuk po ograniu Piekarskiego strzelił minimalnie obok słupka, w końcu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z 7m uderzał Ziajka lecz piłka zamiast do bramki trafiła w obrońce gospodarzy i poszybowała nad bramką.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się tuż po przerwie. Niestety spory udział w utracie goli ma bramkarz Pogoni. Najpierw Bułka "wrzucił piłkę za kołnierz" golkiperowi z Barlinka, chwile później Wolarek sfaulował w polu karnym piłkarza Bałtyku i arbiter bez wahania podyktował rzut karny skutecznie wykonany przez Drzymałe. Czwarty gol dla zespołu z Gdyni padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i krótkim piąstkowaniu bramkarza wprost pod nogi Szostka, który ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Szybko stracone trzy bramki zupełnie podcięły skrzydła ekipie z Barlinka. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Pogoń grała jednak do końca i po przerwie spowodowanej odśnieżaniem niewidocznych linii zdobyła gola honorowego po uderzeniu Ziajki z 20 metrów.
Zespół z Barlinka pozostawił w Gdyni po sobie dobre wrażenie, ale niestety też i punkty. Piłka nożna to inna dyscyplina sportowa niż łyżwiarstwo figurowe gdzie za dobre wrażenie artystyczne przyznaje się punkty. W futbolu takiej punktacji niestety nie ma.