Modernizacja stadionu 2011 rok

Bolesna porażka

• autor: Admin, 2013-08-03 07:50

Młody zespół Pogoni Barlinek wysoko przegrał mecz sparingowy ze Stalą Lipiany 1:8 (0:4). Honorowego gola dla naszej drużyny po podaniu Jakuba Zięby zdobył Kamil Dydyna. Proste błędy w obronie, brak bramkarza oraz stopera Dariusza Suterskiego zadecydowały o tak dotkliwej porażce. Mimo stworzenia kilku dogodnych sytuacji podbramkowych tylko raz udało się pokonać bramkarza Stali Jakuba Łapczyńskiego.

W bramce Pogoni z konieczności zagrał rezerwowy golkiper z Lipian Łukasz Zieliński, który mimo dużych chęci nie potrafił zapobiec utracie aż ośmiu bramek. Przymierzany do gry w Barlinku Mirosław Wrzeszczowski nie mógł zagrać z powodu obowiązków zawodowych, natomiast Maciej Wolarek postanowił postawić na naukę i zrezygnował z gry w naszym zespole. Od poniedziałku treningi ma wznowić Patryk Tazbir i nieco później Bartłomiej Siejko, którzy mamy nadzieję, że wykorzystają swoją szanse gry w seniorach.
Z przebiegu meczu było widać, jak duża jest różnica pomiędzy grą w juniorach i seniorach. Nasi piłkarze, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali w zespołach juniorów starszych i młodszych dużo biegali i często przedostawali się pod bramkę przeciwnika, a ograny w lidze zespół z Lipian dał "wyszumieć się" naszej drużynie i zadawał skuteczne pojedyncze ciosy.
Nie trzeba jednak się załamywać i trzeba z tej lekcji futbolu wyciągnąć wnioski. Na pocieszenie można przypomnieć fakt, że rok temu Pogoń Barlinek uległa w sparingu Gryfowi Wejherowo 0:7, a później w lidze było już dużo lepiej. Tak więc głowa do góry i walczymy dalej!

Skład Pogoni:

Zieliński – M. Kądziela (46' Majocha), Magryta, Kaczmarek, Baranowski (60' Stanisz) – Ciesielski (46’ Blezień), Wróblewski (46’ Jarosław Świderski), Kubicki (46’ Kuziel), Lisowski (46’ Zięba) – Rozmarniewicz (70’ Jacek Świderski ) , Dydyna (80 ‘ Lisowski)