Kontakty

Aktualności

Pech nie opuszcza Pogoni

• autor: Admin, 2013-10-20 10:57

Trzeciej z rzędu porażki na własnym boisku doznał zespół Pogoni Barlinek. Tym razem podopieczni grającego trenera Jarosława Świderskiego ulegli Pomorzaninowi Przybiernów 1:2 (1:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Filip Kasztelan 15min rzut karny, oraz Piotr Michalski 74min. Honorowa gola dla Pogoni zdobył w 39min strzałem z rzutu karnego Bartosz Ciesielski. To był kolejny mecz w którym zabrakło szczęścia, aby zdobyć komplet punktów. Goście z Przybiernowa dwukrotnie ratowali się przed stratą gola wybijając  piłkę z linii bramkowej. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach pech w końcu opuści naszą drużynę i już za tydzień w derbach z Osadnikiem W Myśliborzu los będzie łaskawszy dla Pogoni.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze i już w 6min po szybkiej kontrze Kamil Dydyna strzelał z ostrego kąta, jednak bramkarza gości zdołał sparować strzał na rzut rożny. Trzy minuty później ponownie Kamil Dydyna był bliski strzelania gola jednak jego strzał z 14m głową z linii bramkowej wybił obrońca gości. W 12min Michał Świercz uderzył z 16m jednak  golkiper Pomorzanina zdołał odbić końcami palców futbolówkę, która zmierzała do bramki.  W 15min Daniel Baranowski pchnął w polu karnym Piotra Michalskiego i arbiter podyktował Rzut różny dla gości, którego na gola zamienił Filip Kasztelan. Po stracie bramki z piłkarzy Pogoni uszło jakby powietrze, zawodnicy z Barlinka długo nie mogli stworzyć dogodnej sytuacji podbramkowej.  W 34min po faulu na środku boiska doszło do przepychanki wśród piłkarzy obydwu drużyn w efekcie której Michał Świercz  z  Pogoni i Jakub Zawadzki z Pomorzanina ujrzeli czerwone kartki i musieli opuścić boisko. W 39min Paweł Magryta po indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Ciesielski doprowadzając do remisu.
Po przerwie pierwszą groźną akcje przeprowadzili goście po której Piotr Michalski wślizgiem posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi strzał z woleja Pawła Magryty był minimalnie niecelny.  W 63min Filip Borek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni jednak uderzył niecelnie. W 70min po akacji Jakuba Zięby Adrian Rozmarniewicz próbował lobować wysuniętego golkipera z Przybiernowa jednak uczynił to nieskutecznie. W 74min po szybkiej kontrze Filip Borek zgrał piłke głową do nadbiegającego Piotra Michalskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Bartłomiejowi Siejce na skuteczną interwencje. Piłkarze z Barlinka do końca meczu próbowali doprowadzić do remisu jednak po raz kolejny zabrakło szczęścia. W 78min piłka po uderzeniu Adriana Świderskiego poszybował tuż nad poprzeczką, a cztery minuty przed końcem spotkania go dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Pawła Magryty goście po raz drugi w meczu zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej utrzymując tym samym zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego. Zobacz foto z meczu