Kontakty

Aktualności

Derby dla Barlinka!

• autor: Admin, 2013-10-26 22:23

Tego nie spodziewali się najwięksi optymiści. Pogoń Barlinek w meczu derbowym pokonała w Myśliborzu lidera tabeli miejscowego Osadnika aż 4:1 (1:0). Dwie filmowe bramki z rzutu wolnych zdobył grający trener Jarosław Świderski w 72 i 78min, po jednym celnym trafieniu dołożyli Adrian Rozmarniewicz w 44min i Oskar Kaczmarek w 88min. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Kowalski w 55min. Po pechowych porażkach z Iskierką Szczecin i Pomorzaninem Przybiernów los w końcu się odmienił i młody zespół z Barlinka zainkasował komplet punktów czyniąc to w „jaskini lwa”.

Przed meczem patrząc na składy obydwu zespołów faworyt do zwycięstwa wydawał się jeden. Drużyna Osadnika miała o dyspozycji wielu doświadczonych ogranych zawodników , Pogoń zaś piłkarzy, którzy jeszcze wiosną występowali w zespole juniorów , których wspierało czterech seniorów. Kluczem do osiągnięcia korzystnego wyniku było konsekwentne realizowanie taktyki nakreślonej w szatani przez trenera oraz gra całej drużyny na 100% swoich umiejętności.
Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Gospodarze osiągnęli przewagę stwarzając zagrożenie pod bramką gości głównie po stałych fragmentach gry. Bardzo groźne były dalekie wyrzuty z autu Roberta Dudka po których Jacek Jarecki i Paweł Rostkowski głową uderzali na bramkę Pogoni. Z rzutu wolnego strzelał Kamil Kowalski jednak  wszystkie strzały mijały bramkę zespołu z Barlinka. Goście przetrzymali napór Osadnika i w 19min przeprowadzili kontrę jednak Bartosz Ciesielski nie trafił czysto w piłkę po dokładnym dośrodkowaniu Kamila Dydyny. W 27min Bartłomiej Siejko na raty zdołał obronić strzał głową Pawła Rostkowskiego, a trzy minuty później Marcin Gajewski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę barlineckiej bramki. W 38min Jacek Jarecki znalazł się sam przed bramkarzem Pogoni jednak posłał piłkę nad bramką. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowym remisem w 44min Adrian Rozmarniewicz wygrał walkę o piłkę z dwoma stoperami gospodarzy, a następnie strzelił lekko ale celnie obok zupełnie zaskoczonego Mariusza Jarosińskiego zdobywając gola do szatni.
Po przerwie myśliborzanie ruszyli do odrabiania strat, jednak nie mogli rozmontować szczelnej defensywy Pogoni. W 55min po dośrodkowaniu z prawej strony Marcina Gajewskiego Bartłomiej Siejko wybił piłkę na 18m, którą przejął Kamil Kowalski i plasowanym strzałem doprowadził do wyrównania. Wydawało się że gospodarze pójdą za ciosem, a stracony gol załamie młody zespół z Barlinka. Nic takiego nie miało miejsca. Gospodarze jakby opadli z sił, a goście przejawiali większą ochotę do gry. W 72min 30 metrów od bramki sfaulowany został Adrian Rozmarniewicz, a fantastycznym uderzeniem z rzutu  wolnego popisał się grający trener Jarosław Świderski  zupełnie zaskakując golkipera z Myśliborza. Sześć minut później przy linii bocznej boiska Daniel Kosmala sfaulował Kamila Dydynę. Futbolówkę ponownie ustawił sobie Jarosław Świderski popisując się efektowną „wkrętką”, która wpadła „za kołnierz” Mariusza Jarosińskiego i goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie.  W 82min Bartłomiej Siejko zbyt długo przetrzymywał piłkę w rękawicach i arbiter podyktował rzut wolny pośredni z 14m, ale piłkarze z Myśliborza nie potrafili celnie trafić w bramkę gości. W 85min Bartosz Ciesielski oddał zaskakujący strzał po którym piłka trafiła w poprzeczkę myśliborskiej bramki, a następnie odbijając się od linii bramkowej wróciła na plac gry. Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut rożny i bramkarz Osadnika Mariusz Jarosiński zawędrował w pole karne Pogoni. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska futbolówkę przejęli piłkarze z Barlinka przeprowadzając szybką kontrę po której Oskar Kaczmarek strzałem pod poprzeczkę zdobył czwartego gola dla Pogoni  po którym zamilkły trybuny, a głośno zrobiło się  jednie obok ławki rezerwowych gości, gdzie utonął w objęciach całej drużyny szczęśliwy zdobywca bramki.