Sparing CRS Pogoń Barlinek - Warta Gorzów 22.07.17

Prasa o nas

• autor: Admin, 2009-01-09 22:42
Początek rundy Pogoń miała bardzo słaby. Ekipa z Barlinka zanotowała cztery porażki w pięciu spotkaniach, raz tylko remisując z Piastem Chociwel. Dopiero później przyszła wygrana z Vinetą Wolin 2:1.
Piłkarze Pogoni Barlinek w tym sezonie na własnym boisku wygrali tylko raz. To zdecydowanie za mało, by bić się o wyższe lokaty.

- Drużyna musiała po prostu zaskoczyć - mówi trener Pogoni, Jacek Świercz. - Przed początkiem sezonu odeszło od nas aż dziewięciu zawodników. Z reguły byli to ci, którzy stanowili trzon zespołu. Ciężko było ich zastąpić - dodaje szkoleniowiec Pogoni.
Stać ich na piątkę
W poprzednim sezonie zawodnicy Pogoni nieźle spisywali się w czwartej lidze. Udało im się nawet urwać dwa punkty, występującej na tym szczeblu rozgrywek Pogoni Szczecin. W lipcu zmienił się w Barlinku trener. Nowym szkoleniowcem został Jacek Świercz.
- Naszym zadaniem jest ogrywanie tych wszystkich młodych zawodników, których mamy w kadrze, no i stabilizacja składu. Myślę, że realnie stać nas na pierwszą piątkę ligi - zaznacza trener Pogoni.
O obliczu barlineckiego zespołu stanowią teraz niemal sami wychowankowie. Nawet Przemysława Kochana, który w Barlinku się nie wychowywał, traktuje się jak swojego.
- Gra tu już kilka lat, osiadł w Barlinku na stałe, więc już jest stąd - śmieje się trener Świercz.
Po zakończeniu rundy jesiennej, Pogoń znajduje się na 8. miejscu w tabeli. W klubie podczas zimy nie zmieni się wiele. Wszyscy zawodnicy zadeklarowali, że chcą pozostać w zespole. Trener Świercz chce z kolei, by jego zespół wzmocniło przynajmniej dwóch zawodników.
- Marzy mi się bramkostrzelny napastnik, bo skuteczność to nasza bolączka oraz skrzydłowy. Gramy systemem 1-3-5-2, więc nasze boki pomocy muszą być mocne - zaznacza Świercz.
Interesują się trybunami
Pogoń do treningów wraca 9 stycznia. W planie przygotowań do nowej rundy jest 10 sparingów. Gracze z Barlinka zmierzą się między innymi z Błękitnymi Stargard, czy Dębem Dębno. Być może dojdzie do skutku również sparing z Chemikiem Police.
- Najwięcej pretensji mogę mieć do mentalności zawodników - powiedział szkoleniowiec Pogoni. - Ale na to ma wpływ głównie wiek piłkarzy. Na swoim stadionie wygraliśmy tylko jeden mecz. Kiedy moi młodzi zawodnicy grają u siebie, częściej bardziej interesują się tym, co dzieje się na trybunach, niż na murawie. Nad tym musimy popracować.
Trener Świercz za najlepszy mecz swojej drużyny uznał wyjazdowe spotkanie z Drawą Drawsko Pomorskie, wygrane 2:0.
- Mieliśmy sporo okazji, mogliśmy wygrać naprawdę dużo wyżej. Najprzyjemniej było, kiedy miejscowi kibice żegnali nas brawami - wyjaśnił Świercz. Najsłabszym meczem wybrał pojedynek pierwszej kolejki z Hutnikiem Szczecin. Piłkarze Pogoni mieli sporą przewagę, wiele sytuacji, ale po ostatnim gwizdku to szczecinianie cieszyli się z trzech punktów. Gola zdobyli już 90. minucie meczu.
Wyniki Pogoni w pierwszej rundzie:
Hutnik Szczecin - Pogoń 1:0
Pogoń - Orzeł Wałcz 0:2