Kontakty

Aktualności

Puchar Polski - awans do kolejnej rundy

• autor: Admin, 2009-03-14 20:42
Pogoń Barlinek awansowała do V rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu pokonując w Gryficach V-ligową Spartę 2:1 (2:0). Bramki dla naszych barw zdobyli P. Kochan w 20min i B. Kubiak w 37min, dla miejscowych A. Paruch w 72min.
Zwycięstwo naszej drużyny jak najbardziej zasłużone. Piłkarze Pogoni przeważali na boisku oddając dużo strzałów w kierunku bramki gospodarzy. Od wyższej porażki Spartę uchronił bramkarz K. Burczy, oraz brak skuteczności piłkarzy z Barlinka.

W 14min powinno być 1:0 dla gości T. Zwoliński otrzymał idealne podanie od P. Kochana jednak w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później gospodarze mogli objąć prowadzenie po strzale z 16m M. Remplewicza piłka zmierzała w okienko bramki Pogoni jednak fantastyczną interwencją popisał się K. Piwiński wybijając futbolówkę na rzut rożny. W 20min padła pierwsza bramka meczu, z lewej strony M. Guraj dośrodkował do P. Kochana, który uderzeniem z pierwszej piłki z 15m pokonał bramkarza gospodarzy. W 27 i 33min meczu bliski zdobycia gola był K. Stukonis jednak jego strzały nieznacznie mijały bramkę gospodarzy. W 37min faulowany 30 metrów przed bramką był K. Milewicz, do piłki podszedł B. Kubiak i precyzyjnym strzałem tuż słupku zdobył drugą bramkę dla Barlinian. Dwie minuty później B. Kubiak ponownie trafił do siatki jednak sędzia boczny dopatrzył się wątpliwej pozycji spalonej naszego zawodnika.

Po przerwie przez pierwszy kwadrans przewagę osiągnęli gospodarze jednak nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji pod bramką K. Piwińskiego. Pogoń bliska szczęścia była w 55 i 67min jednak strzały P. Kochana i K. Milewicza o centymetry minęły bramkę Sparty. W 72min po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka trafiła do nie pilnowanego w polu karnym A. Parucha, który zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy. Piłkarze z Gryfic ruszyli do przodu chcąc doprowadzić do wyrównania, co mogli i powinni wykorzystać grający z kontry zawodnicy Pogoni. Trzykrotnie na listę strzelców mógł się wpisać Ł. Gieniec jednak w 79 i 83min w dogodnych sytuacjach posłał piłkę obok bramki, a w 88min trafił z 5m w ofiarnie interweniującego golkipera Sparty. Swoją szanse miał również P. Magryta jednak jego strzał głową z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy.