Kontakty

Aktualności

Szczęście było blisko

• autor: Admin, 2009-04-11 19:29

Mocno osłabiona Pogoń Barlinek zremisowała ze Stalą Szczecin 1:1 (0:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył T. Zwoliński w 47min, dla gości D. Maćkiewicz w 90min. W zespole z Barlinka w tym meczu nie zagrało aż pięciu zawodników: za kartki pauzował K. Stukonis, Dariusz i Wojciech Suterscy nie mogli zagrać z powodów osobistych, do kontuzjowanego P. Kochana dołączył M. Malinowski, który podczas rozgrzewki poczuł mocny ból w kolanie, dodatkowo już w 33min meczu plac gry musiał upuścić Ł. Gieniec. Mimo tych wszystkich nieszczęść niewiele brakowało, aby trzy punkty pozostały w Barlinku

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił i przez pierwsze 10minut żaden zespołów nie stworzył sobie sytuacji podbramkowej. W 12min z lewej strony dośrodkował M.Guraj do piłki najwyżej wyskoczył w polu karnym T. Zwoliński, ale jego strzał niemal z okienka bramki wybił bramkarz Stali. Goście odpowiedzieli 10minut później dośrodkowywał Szyszkowski a Bobko będąc w polu karnym nie trafił czysto w piłkę. W 30min po dośrodkowaniu Kikuna lot piłki zmienił Czyżewski, co nie zmyliło jednak K. Piwińskiego. Piłkarze Pogoni w pierwszej połowie spotkania poza strzałem T. Zwolińskiego mieli jeszcze tylko dwie sytuacje bramkowe. W 35min strzał z rzutu wolnego K. Milewicza był niecelny, a w 44min w zamieszaniu podbramkowym. P. Kuzdak uderzył nad poprzeczką. Pierwszą połowę meczu zakończył niecelny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Czyżewskiego.

Pierwsza akcja po wznowieniu gry przyniosła gola gospodarzom. K. Milewicz zagrał piłkę w tempo do T. Zwolińskiego, który nie namyślając się długo kopnął z powietrza z 18m nie do obrony. Pogoń po zdobyciu prowadzenia cofnęła się na własną połowę licząc na kontrataki, goście zaś nie potrafili rozmontować barlineckiej defensywy. Piłkarze Stali próbowali strzałów z dystansu, ale kolejno uderzenia Czyżewskiego w 68min, Kostrubca w 74min i Ruteckiego w 88min bramkarz Pogoni pewnie bronił aż do 90min. Wtedy to z 25m potężnie uderzył D. Maćkiewicz piłka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce obok bezradnego K. Piwińskiego. Pogoń miała jeszcze szanse na zwycięstwo w doliczonym czasie gry jednak strzał M. Diakowa z 16m pewnie obronił Szpakowski.