Kontakty

Aktualności

Remis ze wskazaniem na Pogoń

• autor: Admin, 2009-06-11 11:26

Remisem 3:3 (2:2) zakończyło się spotkanie o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Sokołem Pyrzyce i Pogonią Barlinek. Bramki dla Sokoła zdobyli P. Kaczyński w 16min, T. Maćkowiak 37min i R. Jeziorski w 83min, dla Pogoni K. Stukonis 24min, M. Malinowski 30min i A. Piasecki 46min. To był typowy mecz walki, który piłkarze z Barlinka powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety szczęście nie było w tym dniu po stronie Pogoni. Już w 6min boisko z powodu kontuzji musiał opuścić „mózg” zespołu K. Milewicz, a w 43min sędziowie nie uznali prawidłowo zdobytej bramki przez M. Malinowskiego. Szkoda straconych punktów, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Po pierwszym bezbarwnym kwadransie gry, gospodarze w 16min objęli prowadzenie, sytuacje sam na sam wykorzystał grający trener Sokoła P. Kaczyński. Pogoń wyrównała osiem minut później K. Stukonis w narożniku pola karnego ograł dwóch obrońców i strzałem w długi róg kompletnie zaskoczył Gojlewicza. W 30min dośrodkowanie z prawej strony boiska A. Piaseckiego celnym strzałem głową z 10m na bramkę zamienia niezawodny w takich sytuacjach M. Malinowski. W 36min znakomitą interwencją popisuje się Ł. Trafalski wybijając na róg mocny strzał A. Kawczyńskiego z 14m. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska T. Maćkowiak przy biernej postawie obrońców gości z 5m kieruje piłkę do bramki doprowadzając do remisu. W 42min Pogoń zdobywa trzeciego gola, którego nie wiedząc czemu sędzia nie uznaje. M. Malinowski strzela głową Gojlewicz instynktownie broni, futbolówka spada pod nogi M. Malinowskiego, który ponownie uderza na bramkę, a bramkarz Sokoła zagarnia piłkę 20cm za linią bramkową. Wszystko to widzi arbiter boczny, stojący w narożniku boiska, który nie pokazuje sędziemu głównemu że padła bramka.

Pierwsza akcja po przerwie przyniosła trzecia bramkę dla Pogoni. Mocne dośrodkowanie Gojlewicz piąstkuje wprost pod nogi A. Piaseckiego, który technicznym lobem z narożnika pola karnego umieszcza piłkę w siatce. Przez większą część drugiej połowy piłkarze z Barlinka kontrolowali grę nie pozwalając gospodarzom na stworzenie sytuacji pod bramką Ł. Trafalskiego. W 63min mocny strzał z rzutu wolnego Tyburczego pewnie obronił bramkarz Pogoni. W 71min strzał z ostrego kąta T. Zwolińskiego na raty zdołał obronić Gojlewicz podobnie jak główkę P. Kochana dwie minuty później. W 83min obrona Pogoni po raz drugi w tym meczu zaspała po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i R. Jeziorski głową zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. W 86min M. Rybka mógł zostać bohaterem Sokoła, ale po indywidualnym rajdzie uderzył tuż nad poprzeczką.