Zakończenie rundy jesiennej sezonu 2012/2013

Nagrodzono sportowców Barlinka

• autor: Admin, 2010-02-21 22:34

Jakub Trząsalski najlepszy sportowiec Barlinka, Jacek Świercz najlepszy trener oraz Przemysław Kochan najpopularniejszy sportowiec Barlinka to najważniejsze wyniki siódmej Gali Sportu. Ogłoszenie wyników nastąpiło 20 lutego w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Gościem honorowym Gali był dwukrotny wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki.

Galę otworzył Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz witając zaproszonych gości oraz publiczność, która zjawiła się w rekordowej liczbie.
Pierwsze wyróżnienia Sponsor sportu Barlinek 2009 otrzymały firmy: Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, firma Artykuły Spożywcze i Przemysłowe Lech Zdunowski, grupa Carlsberg Polska S.A., Bimex, PZU Życie S.A., Korporacja Budowlana Kaopahaus, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Barlinku, Nauka Jazdy – ROMAN, Usługi transportowe Mieczysław Mularczyk oraz Firma Transportowa Mark - Trans Marek Wojtanowski.

W kategorii Media Roku wyróżnienia otrzymały redakcje Gazety Lubuskiej, Pulsu Barlinka, administratorzy stron internetowych Barlinek24, eBarlinek, strony Pogoni Barlinek i Barlineckiej Ligi halowej.

Następnie perfekcyjnie prowadzący imprezę duet Katarzyna Mielcarek i Henryk Jałowicki przedstawił wyniki na najpopularniejszego sportowca Barlinka, którego wybrali czytelnicy lokalnych gazet, oraz kibice wysyłając smsy.

Wyniki plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Barlinka:

1.Przemysław Kochan, piłka nożna - 677 głosów
2.Artur Śmigasiewicz, sztuki walki - 347 głosów
3.Bartosz Kubiak, piłka nożna - 178 głosów
4.Maciej Kubiak, piłka nożna - 161 głosów
5.Szymon Suszek, biegi na orientację - 89 głosów

Najbardziej wyrównaną kategorią była rywalizacja trenerów o miano Trenera Roku. Po podliczeniu głosów kapituły okazało się, że Jacek Świercz i Wojciech Szymaniak otrzymali jednakową ilość 57 głosów. Zgodnie z regulaminem pierwsze miejsce przypada osobie, która otrzymała w głosowaniu najwięcej pierwszych miejsc. W tym punkcie regulaminu lepszy okazał się Jacek Świercz i to jemu przypadł tytuł Trenera Roku.

Wyniki głosowania na Najlepszego trenera Barlinka 2009

1.Jacek Świercz, piłka nożna - 57pkt. (9 pierwszych miejsc)
2.Wojciech Szymaniak, lekkoatletyka - 57pkt. (7 pierwszych miejsc)
3.Tomasz Nowicki, piłka nożna - 40pkt.

Nagrodzono również osoby i instytucje, bez których barlinecki sport nie osiągnąłby znaczących sukcesów. Wyróżnienia otrzymali: Leszek Wieczorek, Andrzej Binkowski, barlinecka policja, Maciej Krzyśko, Krzysztof Wolski, Urszula Filipińska, Jarosław Bednarek, Wojciech Adamczewski.
Nagrodę specjalną otrzymał trzykrotny złoty medalista Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych biegacz Wojciech Lewandowski, który ma bardzo duże szanse reprezentować Barlinek na para olimpiadzie w Londynie

Wyniki głosowania na Najlepszego sportowiec Barlinka 2009
1. Jakub Trząsalski, lekkoatletyka  - 145pkt.
2. Paulina Furmańska, lekkoatletyka - 122pkt.

3. Kamil Wróblewski, lekkoatletyka - 109pkt.
4. Andrzej Jaroszonek, kolarstwo - 92pkt.
5. Artur Śmigasiewicz, sztuki walki - 54pkt.
6. Kacper Stukonis, piłka nożna - 53pkt.
7. Szymon Suszek, biegi na orientację - 48pkt.
8. Piotr Mucha, lekkoatletyka - 46pkt.
9. Przemysław Kochan, piłka nożna - 43pkt.
10.Damian Borowski, szachy - 42pkt.

Tytuł Drużyny Roku otrzymali juniorzy Pogoni Barlinek, którzy w sezonie 2000/2009 awansowali do Wojewódzkiej Ligi Juniorów.
Za Imprezę Roku uznano Światowy Ranking Elity (WRE) Mistrzostwa Polski w jeździe rowerowej na orientację
Maciej Krzyśko - w jego imieniu nagrodę odebrał Krzysztof Cybulski - członek zarządu zachodniopomorskiego okręgowego związku orientacji sportowej.
Pod koniec uroczystości wręczono odznaczenia dla działaczy piłkarskich.
Za znaczące osiągnięcia sportowe oraz działalność szkoleniowo-wychowawczą wśród młodzieży Prezydent RP odznaczył Brązowymi Krzyżami Zasługi Pana Jan Patrasia i Henryka Szpilskiego
Brązowe odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Grzegorz Kopaczewski i Jacek Świercz.
Złotą odznakę Honorową Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Ryszard Świderski, Andrzej Perske, Jacek Świercz, Mariusz Długaszek, Antoni Wieczorek, Michał Osiadacz, Krzysztof Strzemecki, Grzegorz Kopaczewski, Piotr Stukonis, Lech Zdunowski, Teodor Kaliwoszka i Barbara Kaliwoszka

Srebrną odznakę Honorową Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Michał Diaków, Paweł Magryta, Przemysław Kochan, Arkadiusz Piasecki, Kacper Stukonis, Dariusz Suterski, Marcin Kikut i Krzysztof Milewicz
Odznaczenia wręczał wiceprezes ZZPN w Szczecinie Grzegorz Maciejasz.
Oprawę artystyczną jak co roku zapewniły przeurocze dziewczęta z Grupy Tanecznej Feeling Kamila Fabicha. Publiczność rozbawił skecz
,
wystawiony przez Teatr Poezji “WIATRAK”.
Głównym organizatorem Gali był specjalista ds. sportu Sylwester Wroński. Sponsorem strategicznym był firma Artykuły Spożywcze i Przemysłowe Lech Zdunowski.
Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym życzymy w 2010 roku jak najmniej kontuzji i samych sportowych sukcesów. Do zobaczenia za rok.