Kontakty

Aktualności

Wygrana w szczytnym celu

• autor: Admin, 2019-11-04 09:19

W hicie 11 kolejki  spotkań o mistrzostwo klasy A grupy 6 CRS Pogoń Barlinek pokonała Polonię Giżyn 4:1 (1:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Kamil Dydyna 2 (8 min rzut karnu i 52min) Mateusz Kubicki 57min i Tomasz Dorniak 84min. Honorowego gola da gości zdobył Karol Mierzwa w 62min.
Mecz zaczął się dla naszych zawodników bardzo dobrze. W trakcie wyprowadzania akcji, w polu karnym faulowany zostaje Kacper Czarnecki a sędzia bez wahania pokazuję na 11 metr. Rzut karny w 8 minucie pewnie wykorzystuje Kamil Dydyna. Polonia nie zamierzała jednak odpuścić. W pierwszej połowie to właśnie zawodnicy z Giżyna byli drużyną, która stwarzała więcej groźnych sytuacji, lecz pierwsze 45 minut spotkania ostatecznie kończy się wynikiem 1:0 dla Barlinka. Drugą połowę CRS zaczął ze zmianami w składzie. Na boisko weszli Grzegorz Stanisz oraz Mateusz Kubicki.

Jak się okazało, trener Michał Diaków podjął świetną decyzje. Stanisz asystował przy kolejnych dwóch bramkach a Kubicki był autorem jednej z nich. Polonia zdołała strzelić bramkę honorową, której strzelcem był Karol Mierzwa. Bramkę zamykającą wynik spotkania zdobywa w 84 minucie Tomasz Dorniak. Oprócz emocji sportowych, na stadionie odbyła się również charytatywna zbiórka pieniędzy na nowy wózek dla Mateusza Sawickiego.

Kibice CRS-u stanęli na wysokości zadania i obok głośnego wspierania swoich zawodników przygotowali również piękną oprawę i transparent mówiący: „Działamy razem we wspólnej sprawie. My na trybunach, wy na murawie”. W akcję włączyli się również zawodnicy przyjezdnej drużyny oraz sztab sędziowski. Łącznie udało się zebrać ponad 3 500 złotych! Zaangażowani w akcję kibice oraz zawodnicy dziękują wszystkim, którzy wsparli inicjatywę a my dziękujemy organizatorom pięknie zorganizowanej akcji!

Reasumując: CRS pokonuję Polonie Giżyn 4:1 i umacnia się tym samym na pozycji lidera! Kolejny mecz CRS rozegra na wyjeździe, podejmując drużynę Piasta Kolin. Mecz odbędzie się w niedzielę 10 listopada na boisku w Kolinie.