Kontakty

Aktualności

Porażka z pierwszoligowcem

• autor: Admin, 2011-01-27 09:52

W swoim drugim meczu sparingowym piłkarze Pogoni Barlinek ulegli w Świnoujściu pierwszoligowej Flocie 0:2 (0:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Bodziony 21min i Mickiewicz w 54min. Przez pierwsze dwadzieścia minut pierwszej połowy zespół z Barlinka niczym nie ustępował grającym o dwie klasy wyżej piłkarzom ze Świnoujścia. Aktywni byli Piasecki i Barandowski kilkakrotnie zagrażając bramce gospodarzy.

W 21min niepotrzebna utrata piłki przed własnym polem karnym skoczyła się stratą gola. Bodziony mocnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Tomczaka. Po utracie bramki z piłkarzy Pogoni jakby zeszło powietrze i inicjatywę przejęli zawodnicy Floty, którzy dwukrotnie byli bliscy podwyższenia rezultatu. Za pierwszym razem piłka po strzale Dylewskiego trafiła w słupek, a po chwili znakomitą interwencją popisał się Tomczak, który wyciągnął się jak struna i odbił piłkę która zmierzała w okienko bramki.
Po przerwie gra była wyrównana. Zespół Floty zdobył drugiego gola w 54min po strzale Mickiewicza jednak ta bramka według niemal wszystkich obserwatorów tego spotkania powinna być nie uznana, gdyż zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Kolejne okazje bramkowe dla pierwszoligowców mieli Arifović oraz Nwaogu jednak Kaczmarczyk wraz z Koziołą i Suterskim w porę skutecznie interweniowali. Szansę na zdobycie honorowej bramki dla Pogoni mieli Barandowski, Najewski i Świtaj, który minął się z piłką 5m od bramki.

Flota Świnoujście:Alan Wesołowski - Marcin Momot, Ivan Udarević, Daniel Dylewski (46 Łukasz Mickiewicz), Daniel Palasewicz (46 Charles Nwaogu), Radosław Pruchnik (46 Marek Niewiada), Sławomir Mazurkiewicz, Krzysztof Bodziony (60 Pedro), Tomasz Ostalczyk (67 Winy), Ensar Arifović, Damian Krajanowski

Pogoń Barlinek: Tomaczak (46 Kaczmarczyk) - Suterski (75' Bokun), Kozioła, M. Kubiak (65'Skórecki), Piasecki (46 Tuński), Najewski, Stukonis, Stromczyński (46 Husejko), Skórecki (46'Płaczek), Kochan (46 Świtaj), Barandowski (85' Stromczyński)