Kontakty

Aktualności

W dziesięciu łatwiej

• autor: Admin, 2011-04-30 23:45

Mimo nie najlepszej postawy i gry przez większość drugiej połowy w osłabieniu zespół Pogoni Barlinek odniósł kolejne zwycięstwo pokonując w Trzebiatowie miejscową Regę 2:1 (0:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Kacper Stukonis w 57min i Przemysław Kochan w 88min, dla pokonanych Piotr Zaręba w 38min.
W jesiennym pojedynku obu zespołów rozegranym także w Trzebiatowie piłkarze z Barlinka obejrzeli siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, w wiosennym rewanżu prowadzący zawody sędzia Cyrson wyrównał wyczyn swojego kolegi z jesieni i pokazał zawodnikom Pogoni identyczną ilość kartek wyrzucając z boiska Roberta Koziołę w 55min meczu.

Pierwszą połowę meczu zespół gości wyraźnie ”przespał”. Mnożyły się niecelne podania i brak było pomysłu na grę. Grająca „o życie” Rega od początku spotkania ruszyła do ataku i już w 3min była bliska objęcia prowadzenia, na szczęście strzał Bogacza trafił w słupek, a po chwili bramkarz Pogoni instynktownie nogą obronił strzał z 16m. W 9min po dośrodkowaniu Świtaja z rzutu rożnego Gaca strzelał  głową nad bramką. W 22min w polu karnym gospodarzy faulowany był Sikora i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustalonej na 11m podszedł Świtaj uderzając w lewy róg bramki, ale golkiper z Trzebatowa zdołał odbić futbolówkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na piłkarzach Pogoni w 38min kiedy to Zaręba strzałem przy słupku pokonał Tomczaka.
W drugiej odsłonie zespół z Barlinka zagrał nieco lepiej. W 49min Kochan będą 5m od bramki blokowany przez obrońcę nie trafił w piłkę. W 55min za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Kozioła i wydawało się, że Pogoń tego meczu nie wygra. Nie minęły jednak dwie minuty i stan meczu wyrównał Stukonis głową kierując piłkę do bramki gospodarzy po dośrodkowaniu Najewskiego. Kolejne szanse na bramkę mieli Najewski i Gaca uderzając z rzutów wolnych niestety nieskutecznie. Gdy wydawało się, ze mecz zakończy się podziałem punktów w 88min Kochan w zamieszaniu podbramkowych zdobył zwycięskiego gola. W doliczonym czasie gry szanse na podwyższenie rezultatu miał Bejuk, który zobaczył wysuniętego bramkarza, jednak piłka wylądowała na górnej siatce bramki gospodarzy.