herb Pogoń Barlinek
Piast Chociwel   Pogoń Barlinek

2010-03-27, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Pogoń Barlinek pokonała w Chociwlu miejscowy Piast 4:1 (1:0) i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Bramki dla zwycięzców zdobyli M. Molongo 2 (1 i 79min), M. Malinowski 86min z rzutu karnego i D. Husejko 89min. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Dudziński w 90+3min. Lider zwyciężył zasłużenie mimo ogromnej woli walki zawodników z Chociwla, którzy ambitną grę prowadzili przez 80min meczu. Ostatnie dziesięć minut spotkania to miażdżąca przewaga piłkarzy z Barlinka, którzy znakomicie wytrzymali mecz kondycyjnie. Drużynę Pogoni w Chociwlu wspierała ok. 30 osobowa grupa kibiców wzmocniona posiłkami z zaprzyjaźnionego klubu kibica Darzboru Szczecinek. Barlineckim fanom tak bardzo spodobał się głośny doping na meczu, że postanowili przywitać swoich pupili w Barlinku na stadionie w godzinach wieczornych. Tak miłego przywitania nikt z ekipy Pogoni się nie spodziewał.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla podopiecznych trenera Jacka Świercza. Pierwsza akcja zakończyła się golem. Dutkiewicz zagrał do Świtaja, który wypuścił „w uliczkę” Molongo, a ten po minięciu bramkarza skierował piłkę do pustej bramki. W 10min bliski szczęścia był Dutkiewicz, którego w polu karnym zdołali w ostatniej chwili zablokować obrońcy Piasta. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Świtaja Kozioła uderzył głową 30cm nad poprzeczką. W 20min gospodarze przeprowadzili groźną akcję zakończoną strzałem w boczną siatkę. W 30min ponownie rzut wolny wykonywał Świtaj tym razem dokładnie dośrodkowując na głowę Molongo, który uderzył celnie jednak golkiper Piasta był na posterunku. Pięć minut później Malinowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który zdołał odbić strzał z ostrego kąta napastnika Pogoni. W ostatniej minucie pierwszej połowy mogło paść wyrównanie, jednak znakomicie bramce zachował się Kaczmarczyk broniąc strzał głową z 5m zawodnika z Chociwla.

W drugiej odsłonie spotkania Pogoń kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W 52min Molongo ubiegł wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy jednak piłka o kilka centymetrów minęła słupek. Kwadrans później Malinowski będąc 10m od bramki uderzył tuż nad poprzeczką. W 79min debiutujący w oficjalnym meczu w barwach Pogoni Barlinek Jureczko dośrodkował z rzutu rożnego, a zamykający akcje na drugim słupku Molongo po raz drugi skierował piłkę do bramki. W 85min faulowany w polu karnym był M. Kubiak i sędzia podyktował rzut karny, który dwukrotnie musiał wykonywać Malinowski. Przy pierwszym celnym strzale arbiter dopatrzył się nieprawidłowości, za drugim razem było już wszystko w porządku i piłka po raz trzeci zatrzepotała w siatce Piasta. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Malinowski został sfaulowany 20m przed bramką gospodarzy. Do piłki podszedł Husejko i strzałem w długi róg zdobył czwartą bramkę dla Pogoni. W ostatnich fragmentach meczu Dudziński wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową zdobył honorowego gola dla Piasta Chociwel.