herb Pogoń Barlinek
Vineta Wolin   Pogoń Barlinek

2010-05-12, 17:30

Czas spotkania: 90 min.

Zespół Pogoni Barlinek po zaciętym meczu pokonał w Wolinie miejscową Vinetę 2:1 (1:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Świtaj 29min i Stukonis 69min, dla pokonanych Przewoźny z rzutu wolnego w 63min. Spotkanie było bardzo zacięte i nerwowe. Niewątpliwie wpływ na przebieg meczu miał arbiter, który zbyt często używał gwizdka w sytuacjach niezrozumiałych dla piłkarzy obydwu zespołów.
Mecz rozpoczął się od ataków Pogoni. Na bramkę gospodarzy dwukrotnie uderzał Kochan, oba strzały minęły jednak bramkę. Przez następne minuty trwała zażarta walka o każdy metr boiska. Optyczną przewagę mieli goście, ale zmasowana obrona Vinety rozbijała ataki przyjezdnych. W 29min Husejko zagrał do Kochana, a ten odegrał na 18m do Świtaja który uderzeniem po ziemi w długi róg zdobył prowadzenie. Dwie minuty później Pogoń mogła zdobyć drugą bramkę jednak Kochan, a chwilę później Dutkiewicz nie trafili czysto w piłkę będąc w polu karnym. W 39min Tuński zagrał na 18m do Husejki, który  uderzył nad poprzeczką. W ostatniej minucie pierwszej połowy gospodarze wykonywali rzut wolny, po którym strzał głową zawodnika Vinety poszybował nad poprzeczką
Druga część meczu rozpoczęła się od niecelnego strzału Sajewicza. W 53min Świtaj zagrał z rzutu wolngo w pole karne do Kochana, który nieczysto trafił w piłkę i posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 61min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu bramkowym gospodarzy powstało ogromne zamieszanie, jednak żadnemu z piłkarzy Pogoni nie udało się skierować piłki do bramki. Dwie minuty później Przewoźny uderzył silnie z rzutu wolnego i futbolówka zatrzepotała w bramce gości. Liderzy tabeli szybko wzięli się do roboty i w 69min po akcji Dutkiewicza lewą stroną boiska piłka trafiła na 30m do Stukonisa, który nie namyślając się długo uderzył w stronę bramki trafiając tuż przy słupku. W 75min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kochan strzelił głową, a piłkę zmierzającą do bramki ręką odbił zawodnik Vinety. Sędzia jednak zamiast rzutu karnego odgwizdał ... rzut wolny dla gospodarzy. Przez ostatni kwadrans piłkarze z Barlinka kontrolowali wydarzenia na boisku starając się zaskoczyć bramkarza Vinety strzałami z dystansu jednak uderzenia Molongo i Guraja były niecelne